Aktivity žiakov našej školy

• POKOJNÉ VEĽKONOČNÉ SVIATKY!

• Pučiace stromy,

rozkvitnuté lúky a vtáčí štebot nám potichu šepkajú,

že prichádzajú sviatky Veľkej noci.

Preto Vám všetkým želáme, aby tieto dni naplnili Vaše srdcia pokojom a rodinnou pohodou.

Želáme šťastnú a v zdraví prežitú Veľkú noc.

Zamestnanci ZŠ, Francisciho 11, Levoča

• VEĽKONOČNÉ  PRÁZDNINY

• Vážení  rodičia,

riaditeľstvo ZŠ, Francisciho 11, Vám oznamuje, že v dňoch

06.04.2023(štvrtok) až 11.04.2023(utorok)

majú žiaci

veľkonočné prázdniny.

V prevádzke nebude ani ŠJ ŠKD.

Vyučovanie a prevádzka v ŠJ a ŠKD

začne opäť  12.04.2023(streda).

PRAJEME  VŠETKÝM PRÍJEMNÝ ODDYCH!

Mgr. Viera Adamkovičová, riaditeľka školy

• Deň učiteľov

• Kolektív pedagogických i nepedagogických zamestnancov Základnej školy na Francisciho ulici č. 11 ĎAKUJE Mestu Levoča - zriaďovateľovi školy, za uznanie našej práce počas náročného pandemického obdobia. Spoločne s Vami sa nám podarilo preklenúť tieto doposiaľ nepoznané náročné situácie.

Ďakujeme.

• Matematický klokan

• Žiaci našej školy sa aj v tomto školskom roku zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže, do ktorej sa každoročne zapájajú milióny žiakov základných a stredných škôl. Do boja s ľahšími aj ťažšími úlohami sa zapojilo 19 žiakov prvého stupňa. Výsledky sa dozvieme najneskôr 13. apríla 2023.

• V Krajine kníh s Petrom Karpinským

• Dňa 17. marca sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili besedy v knižnici Jána Henkela so spisovateľom Petrom Karpinským, ktorý predstavil svoju tvorbu a najnovšie vydané knihy pre deti a mládež. Porozprával im o písaní, o tom, kde čerpá inšpiráciu pre svoje príbehy. Zaujímavé pre deti bolo aj rozprávanie o tom, čo čítal v detstve on, a ktorých spisovateľov mal najradšej. S radosťou zodpovedal na všetky zvedavé otázky a tak žiaci mali možnosť nahliadnuť do zákulisia jeho práce.

• Hviezdoslavov Kubín

• V druhý marcový deň sa v príjemnej atmosfére uskutočnilo školské kolo najstaršej slovenskej súťaže v umeleckom prednese - Hviezdoslavov Kubín. Prostredníctvom prednesu poézie a prózy nás spolu 15 recitátorov z II. a III. kategórie prenieslo do sveta fantázie s nasledujúcim umiestnením:

II. KATEGÓRIA – PREDNES POÉZIE
            1. Alex PJATAK, 2. Sofia KOŽUCHOVÁ, 3. Diana CHRAŠČOVÁ

II. KATEGÓRIA – PREDNES PRÓZY
            1. Nela PODZEMSKÁ, 2. Kamil KOPKÁŠ

III. KATEGÓRIA – PREDNES POÉZIE
            1. Alexandra KOPKÁŠOVÁ, 2. Viktória MAJERČÍKOVÁ, 3. Jakub HOFFEREK.

Žiaci umiestnení na prvých miestach nás budú rezpretezentovať v okresnom kole 4. apríla 2023. Držíme palce!

Všetkým zúčastneným ďakujeme, že nás ich umelecké prednesy na chvíľu vytrhli z každodennej rutiny a povzniesli naše srdcia k výšinám. Až k slnku. Atmosféru umeleckého slova výtvarne stvárnil Matúš Matalík z V. B.

• Bezpečne na internete

• Internet v dnešnej dobe využíva takmer každý, od detí po najstaršie generácie. Otvára nám množstvo dverí. Je však dobre vedieť, na čo si dávať pozor. Nevedomosť v tejto oblasti je hrozbou, preto sa u našich žiakov snažíme rozvíjať potrebu kritického myslenia. To bol hlavný dôvod na zorganizovanie besedy pre žiakov II. stupňa na tému Bezpečne na internete, ktorá sa konala dňa 17.02.2023. V rámci besedy boli žiakom sprostredkované informácie ako neprepadnúť dezinformáciám, hoaxom, nenaletieť podvodníkom na sociálnych sieťach, ako aj zásady bezpečného správania sa na internete. Mgr. Richard Harčár