• Ing. Marcela Rovderová

• Konzultačné hodiny

Pondelok          13:30 - 14:00

Streda            7:00 – 7:30

Ostatné dni individuálne podľa dohody

• č. dverí 58

Kabinet na prízemí

• Úlohy výchovného poradcu:

• Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
        • Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
        • V náplni jeho práce je aj sprostredkovávanie prepojenia školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti.

Obsahom jeho práce v škole je predovšetkým partnerská komunikácia a spolupráca:

• s vedením školy
        • školským psychológom
        • koordinátorom  prevencie
        • s pedagógmi
        • s triednymi učiteľmi
        • so žiakmi (práca s nadanými, talentovanými, integrovanými alebo problémovými deťmi v oblasti voľby povolania)
        • s rodičmi
        • s centrami pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie
        • s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny
        • so strednými školami (poskytovanie informácií, návšteva jednotlivých škôl, prezentácia).

* Vykonáva príslušnú administratívnu agendu.
        * Realizuje kariérne poradenstvo (organizuje besedy najmä pre žiakov končiacich školu, pomáha ich usmerniť v profesijnej orientácii, sprostredkováva im potrebné množstvo informácií, organizuje pre nich exkurzie do škôl).
        * Vedie evidenciu žiakov končiacich školskú dochádzku v ZŠ a spracováva podklady a prehľady o profesijnej orientácii žiakov.
        * Zodpovedá za predloženie prihlášok riaditeľovi školy v súlade so záväznými a vyhláškou danými termínmi a  prihlášky včas odosiela na stredné školy.
        * V prípade neprijatia žiaka na strednú školu pomáha pri reorientácii žiaka a zaslaní náhradnej prihlášky.
        * Kompletizuje prehľady o umiestnení žiakov.
        * Na evidenciu a spracovanie informácií využíva výpočtovú techniku a programy Proforient.
        * Výchovný poradca sa permanentne vzdeláva a zvyšuje si kvalifikáciu.