Organizácia vyučovania od 04.04.2022 do 08.04.2022

05.04.2022 09:33
        Organizácia vyučovania od 04.04.2022 do 08.04.2022

Vážení rodičia, milí žiaci,

v súlade s podmienkami v rámci ŠKOLSKÉHO SEMAFORU (aktualizácia 25.02.2022) a rozhodnutia ministra školstva (zo dňa 25. februára 2022, s účinnosťou od 28. februára 2022; https://www.minedu.sk/data/att/22307.pdf ) bude vyučovanie od 04.04.2022 (PO) prebiehať nasledovne:

INFORMÁCIA PRE  RODIČOV A ŽIAKOV 1. – 9. ročníka ZŠ:

• Prezenčná forma vzdelávania žiakov 1. až 4. ročníka podľa RH (rozvrh hodín) platného od 01.10.2021.
        • Prezenčná forma vzdelávania žiakov 5. až  9. ročníka podľa RH platného od 01.10.2021.
        • Deti z Ukrajiny v našej škole – oznamujeme rodičom, že od 04.04.2022 (pondelok) zabezpečuje naša škola vzdelávanie detí z Ukrajiny  v týchto triedach: I. A, I. B , II. A, II. B, III. B,  IV. A, IV. B, V. A, V. B, VI. A, VII. A, VII. B, VIII. A,  IX. A. Zároveň Vám chceme vyjadriť veľké poďakovanie za všetku materiálnu pomoc týmto deťom. Najväčším darom je však pre tieto deti to, že ich naši žiaci prijali medzi seba, pomáhajú im ako len môžu. Vážení rodičia, ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme, že vediete Vaše deti, našich žiakov, aby boli vnímaví na dianie okolo seba a pripravení pomôcť tým, ktorí sa ocitli v núdzi.
        • 06.04.2022(streda) – Testovanie 9 žiakov 9. ročníka z predmetov MAT a SJL. Žiaci 5.,  6., 7.,  8. ročníka majú v tento deň riaditeľské voľno. Žiaci 1. až 4. ročníka sa vyučujú v štandardnom režime podľa RH.
        • Škola je v ORANŽOVEJ FÁZE podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORU.
        • Rodič má povinnosť nahlásiť karanténu žiaka detskému lekárovi, ktorý na jeho karanténu dohliada. Rodič sa riadi pokynmi detského lekára.
        • Upozorňujeme rodičov na aktualizáciu manuálu  ŠKOLSKÝ SEMAFOR, aktualizácia 25.02.2022. ( https://www.minedu.sk/data/att/22323.pdf )
        • Rodič je stále povinný posielať triednemu/triednej učiteľovi/učiteľke „PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE O BEZPRÍZNAKOVOSTI ŽIAKA“(Príloha č.1), rúška v triedach už žiaci nosiť nemusia,  v ostatných priestoroch školy sú však povinné. Odporúčame nosenie rúšok na   hodinách ETV, NBV(ak sú spojené triedy), MOD, NEJ, KANJ. Platí povinnosť nosiť po izolácii respirátor po dobu 5 dní.  Do izolácie ide iba žiak, ktorý mal Ag samotestom potvrdený pozitívny výsledok, ostatní žiaci sa vyučujú ďalej prezenčne pokiaľ nemajú príznaky.
        • V prevádzke je aj ŠKD  pre žiakov I. stupňa, za dodržiavania  aktuálnych protiepidemiologických opatrení. Činnosť v ŠKD bude realizovaná v 3 oddeleniach, v štandardnom časovom  režime. Ranná činnosť v ŠKD bude zabezpečená od 6.30h. Popoludňajšia činnosť v čase od 11.40h do 16.00h. Odporúčame nosenie rúšok v oddeleniach ŠKD.
        • V prevádzke je aj ŠJ  pre žiakov I. a II. stupňa, ktorí sú prítomní v škole, za dodržiavania aktuálnych  protiepidemiologických opatrení. Žiaci a zamestnanci si dávajú dole rúško iba počas konzumácie jedla.  NA ZÁKLADE USMERNENIA HLAVNÉHO HYGIENIKA SR K PREVÁDZKE ŠKOLSKÝCH STRAVOVACÍCH   ZARIADENÍ VYDANÉHO  DŇA 07.03.2022, S ÚČINNOSŤOU OD 14.03.2022, RUŠÍME  TZV. ZONÁCIU ŠJ PRE ŽIAKOV, TEDA SI UŽ NEMUSIA  SADAŤ K STOLOM   PODĽA ROZPISU. TAKTIEŽ NEMUSIA ÍSŤ PRE JEDLO  PODĽA TRIED. POVINNÉ SÚ ALE RÚŠKA , SAMOZREJME MIMO KONZUMÁCIE JEDLA.
        • Vyučovanie TSV:

Podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORU (aktualizácia 25.02.2022), je vyučovanie telesnej a športovej výchovy povolené v exteriéri aj interiéri. V prípade priaznivých klimatických podmienok ju ministerstvo odporúča vykonávať v exteriéri (školský dvor, okolie školy, park a pod.) formou, ktorá nepredstavuje zvýšené epidemiologické riziko prenosu infekčného ochorenia COVID-19. Počas vyučovania TSV žiaci nenosia rúška.

Vyučovanie TSV sa realizuje bez premiešavania tried.

• Žiak po návrate z izolácie necvičí na telesnej a športovej výchove (nevykonáva fyzickú aktivitu) v priebehu 5 dní, počas ktorých má nosiť respirátor FFP2 (poprípade môže byť respirátor nahradený rúškom). Je dôrazne odporúčané, aby tento žiak mal po ukončení izolácie 10 dní pokojový režim a postupný návrat k fyzickej aktivite z dôvodu dostatočného zotavenia po prekonaní ochorenia COVID-19.
        • S účinnosťou od 01.03.2022 obnovujeme činnosť v záujmových útvaroch. Ak sú v ZÚ žiaci iba jednej triedy, nemusia mať rúška. Ak sú v ZÚ žiaci rôznych tried, odporúčame nosenie rúšok.

INFORMÁCIE PRE RODIČOV A  ŽIAKOV ŠKOLY O PREKRYTÍ HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST:

Vyhláška č. 3/2022 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zo 17. januára 2022, s účinnosťou od 19. januára 2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

(https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/vyhlaska_3.pdf )

Prekrytie horných dýchacích ciest v interiéri – v súlade s platným dokumentom ŠKOLSKÝ SEMAFOR nie sú rúška povinné pre žiakov základných škôl (I. a II. stupeň), a to v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu, čiže v triede.  V  ostatných priestoroch školy sú rúška stále povinné.

Počas vyučovania telesnej a športovej výchovy v interiéri nie je povinné prekrytie horných dýchacích ciest. (aktualizovaný 25.02.2022 ŠKOLSKÝ SEMAFOR)

Žiadame všetkých rodičov, žiakov o dodržiavanie všetkých aktuálnych protiepidemiologických opatrení.

Ďakujeme za pochopenie.

V Levoči, 04.04.2022                                                                             Mgr. Viera Adamkovičová, riaditeľka školy