• Najnovšie

• Okresné kolo Biologickej olympiády

Okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii,,E”- botanika, zoológia a geológia, sa uskutočnilo 11.04.2024 u nás na našej škole. V kategórii zoológia - Oliver Pavlenda a Alex Pjaták sa umiestnili na prvom a druhom mieste a postúpili do Krajského kola v Prešove. V kategórii botanika sa Sofia Rimska umiestnila na druhom mieste a taktiež postupuje do Krajského kola v Prešove. Všetkým zúčastneným ďakujeme a postupujúcim gratulujeme.

• GLOBÁLNA INICIATÍVA - TÝŽDEŇ MOZGU 2024

Ako udržiavať mozog aktívny ?

Akákoľvek aktivita mu prospieva – komunikácia, pestovanie koníčkov, spoločenské hry, učenie cudzích jazykov, šport, vyvážená strava, kvalitný spánok.....

Výkon pamäti sa môže vekom znižovať, preto ju treba stále trénovať a udržiavať v aktivite.

Druháci a tretiaci si trénovali pamäť počas celého týždňa rôznymi vedomostnými súťažami, rébusmi, krížovkami, sudoku, vyfarbovaním, tvorením rýmov či básničiek, čítaním s porozumením, rôznymi aktivitami z knihy "Ako si zlepšiť pamäť".... zahrali si hru MÝTUS - FAKT.

• DETSKÝ MARATÓN „ČÍTAJME SI“

V školskej knižnici sme privítali 7. B, ktorá sa ponorila do deja knihy Lebo musím od Gabriely Futovej. Mohli nahliadnuť do života dieťaťa s mamou, ktorej povolaním je písanie populárnych kníh. Aktívny oddych v rámci hodiny literatúry sme po náročnom Testovaní 9 dopriali aj žiakom 9. A s knihou Na vine sú hviezdy autora Johna Greena. Dospievajúci čitatelia môžu vďaka tomuto titulu pocítiť krutosť života, ktorý sa zahral s osudom hlavnej hrdinky 15-ročnej Hazel Grace a venoval jej vedou zatiaľ málo poznanú formu rakoviny. Žiaci z 9. B čítali Chlapec v pásikavom pyžame od Johna Boynea. Tento titul sme vybrali pre ich fascináciu historickým obdobím 2. svetovej vojny. Všetky 3 tituly odporúčame, pretože veríme, že majú veľký potenciál zaujať široký okruh ľudí. Čítajú sa ľahko, hoci niektoré témy sú veľmi vážne. Pri tejto príležitosti sme žiakom spropagovali zámery a cieľ Linky detskej isto

• DEŇ VODY V KNIŽNICI JÁNA HENKELA V LEVOČI

Čítanie z kníh Vodné dobrodružstvá a Príbeh vody. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o spotrebe vody a o kolobehu vody. Záver si spestrili aktivitou "chytanie" rybičiek. Za toto super popoludnie ďakujeme Ivane Maľákovej.

Detská organizácia FÉNIX

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.